👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت نکات مهم در درست کردن ترشی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت نکات مهم در درست کردن ترشی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 39 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

نکات مهم در درست کردن ترشی :

1. استفاده از سبزی جات و میوه جاتی با کیفیت خوب و سالم.

2. سبزی جاتی مانند خیار باید قبل از ریختن داخل سرکه ، در آب شور خیسانده شوند. این خیساندن باعث می شود که سبزی جات استحکام و رنگ خود را در روند ترشی سازی حفظ کنند و تلخی آنها کاهش یابد. خیار های ریز باید درست بعد از چیدن داخل آب شور گذاشته شوند. اگر خیار ها حتی برای چند ساعت در دمای اتاق قرار گیرند، در ترشی پوک می شوند.

3. نسبت یک فنجان نمک ریز یا یک و نیم فنجان نمک درشت با ده فنجان آب، مناسب آب شور است. اگر آب شور شما ضعیف باشد، ترشی نرم می شود و اگر آب شور قوی باشد، خیار ها چروک و سفت می شوند.

فقط از نمک ترشی برای ترشی انداختن استفاده کنید. نمک های خوراکی مواد شیمیایی اضافه ای دارند که برای ترشی سازی و آب شور توصیه نمی شوند.

4. از سرکه مرغوب استفاده کنید. سرکه سیب و سرکه مخلوط هر دو طعم های خوبی دارند، ولی سرکه سفید رنگ بهتری به ترشی سبزی جات کمرنگ مانند پیاز و گل کلم می دهد. هرگز سرکه را رقیق نکنید، مگر آنکه در دستور تهیه نوشته شده باشد.

5 . با احتیاط از ادویه استفاده کنید. طعم تلخ و رنگ تیره ترشی ناشی از استفاده بیش از حد از ادویه یا زیاد جوشاندن ادویه با سرکه است. ادویه جات آسیاب نشده بهتر از ادویه آسیاب شده به ترشی رنگ و طعم می دهند. باید ادویه آسیاب نشده را در پارچه ای ریخته و با سرکه یا ترشی حرارت دهید و سپس از پارچه خارج کنید.

6. ترشی ها باید در ظروف شیشه ای تمیز با درزگیر ریخته شوند. اگر ترشی را در ظروف سفالی می ریزید، باید حتماً ترشی را با محلول سرکه بپوشانید تا فاسد نشود. یک بشقاب یا صفحه چوبی باید درست بالای ترشی قرار داده شود و به پایین فشار داده شود.

7. چاشنی و سس باید در ظروف استرلیزه داغ بسته بندی شوند و کاملاً هواگیری شوند.

 

دستور تهیه ادویه مخلوط ترشی

دو قاشق غذاخوری از هر یک از موارد زیر را با هم مخلوط کنید:

دانه فلفل فرنگی

دانه هل

دانه گشنیز

دانه میخک

دانه خردل

دانه فلفل

این موارد را نیز اضافه کنید:

2 برگ بو (ریز ریز شده)

دو چوب دارچین (خرد شده)

دو تکه کوچک ریشه زنجبیل خشک (خرد شده)

2 عدد فلفل فرنگی کوچک خشک (خرد شده) یا 1-2 قاشق چای خوری پوست فلفل تند

محتویات خیارشور خیار سبز، آب، نمک طعام، فلفل سبز، سیر، سرکه و ترخون . خیار : خیارهای مورد استفاده باید قلمی به رنگ سبز روشن و با بافت نسبتاً سفت باشند. برای افزایش کیفیت باید از خیارهای نسبتاً یک اندازه و با درجه رسیدگی یکسان استفاده کرد . سبزی : سبزی هایی که در خیار شور استفاده می شود باید تازه باشد . افزودن سبزی هایی مانند سیر، کرفس، شوید، گشنیز، جعفری، وفلفل قرمز یا سبز، نعناع و ترخون در خیار شور مجاز می باشد، مشروط به این که مقدار کل سبزی افزوده شده از 5گرم در صد وزن خالص محصول تجاوز نکند. برای فراوری خیارشور افزودن هر نوع افزودنی به خیار به غیر از سرکه، نمک محلول و سبزی های نام برده غیر مجاز است . سرکه : سرکه ای که برای تهیه خیار شور مصرف می شود باید صاف و زلال باشد ورنگ آن بستگی به نوع سرکه دارد. حداکثر مقدار مجاز استفاده از آن باید به نحوی باشد که میزان آن بر حسب اسید استیک بیشتر از 1گرم در 100گرم محصول نباشد . آب و نمک : آب مورد استفاده می بایست بهداشتی بوده و نباید خیلی سخت یا خیلی سبک باشد، زیرا باعث افت کیفیت محصول می شود. مقدار نمک خیار شور هم نباید از 5-8 درصد بیشتر بوده، باید از نمک های دارای پروانه ساخت استفاده شود .

👇محصولات تصادفی👇

پرسشنامه مدیریت کیفیت فراگیر پاورپوینت در مورد کره زمین پاورپوینت طرحريزي واحدهاي صنعتي تحقیق موزه پاورپوینت زیست شناسی سال دوم دبیرستان مبحث تار عنکبوت