👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت در مورد 9 eshkalaate asnaad

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت در مورد 9 eshkalaate asnaad

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 5 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

بررسي و رفع اشکالات اسناد

در اين بخش متداول ترين اشکالات احتمالي که در اين سيستم ممکن است رخ دهد مورد بررسي قرار مي گيرد .

براي نشان دادن اشکالات موجود در اسناد  مراحل زير را انجام دهيد .

1- از منوي «« عمليات حسابداري »»   زير منوي «« رفع اشکالات اسناد »» را انتخاب کنيد. تا پنجره شکل 1 باز شود .

2- اگر اشکالي در اسناد وجود داشته باشد ( مانند شکل 1 ) ليست آنها نشان داده مي شود. و در غير اينصورت اين ليست خالي و يا اصلاً نشان داده نمي شود .

3- در اين ليست شرح اشکال و شماره سند مربوطه نشان داده مي شود .

4-   روي رديف اشکال مورد نظر راست کليک کنيد تا منوي باز شونده اي مطابق با شکل 2 باز  شود .

شکل 1

5- اگر از منوي بازشونده شکل 2 ، گزينه ««رفع خطا»» را انتخاب کنيد ، متناسب با نوع خطاي گرفته شده پنجره مربوطه باز خواهد شد .

 

بطور معمول سه نوع اشکال متداول زير ممکن است در سيستم رخ دهد :

 

اشکال   نوع اول : اسنادي که در آنها حساب هائي که ماهيت بدهکار دارند، مانده شان بستانکار شده است .

اشکال   نوع دوم : اسنادي که در آنها حساب هائي که ماهيت بستانکار  دارند،  مانده شان بدهکار شده است .

اشکال   نوع سوم : اسناد هزينه اي( پرداختي) که در آنها حساب بانک بستانکار شده ولي به هيچ چکي مرتبط نشده اند. ( از حساب بانک مبلغ خارج شده ولي چک آن مشخص نشده (

 

ماهيت حساب چيست ؟

هر حسابي که مانده اش بايد بدهکار باشد اصطلاحاً گفته مي شود ماهيت بدهکار دارد به بيان ساده تر اين حساب  در هيچ حالتي  نبايد بستانکار ( طلبکار )  شود مانند حساب بانک  که فقط زماني مي تواني از آن پول برداشت کني که پول در حساب باشد و اگر زماني حساب خالي شود اين حساب نمي تواند بستانکار شما شود .

در مقابل حساب هائي هستند که  ماهيت بستانکار دارند يعني مانده آها هميشه بايد بستکار باشد. مانند حساب  سرانه آموزشي ، که اين حساب چون هميشه دهنده پول است در هيچ حالتي مانده اش نبايد بدهکار شود

 

شکل 2

چگونگي رفع خطا

براي رفع خطاهائي از نوع اول و دوم ( مانند رديف 2 و 3 در شکل 1 ( مي توانيد اقدامات زير را انجام دهيد :

خطاهائي شبيه رديف 2 و 3  در شکل 1 معمولاً هنگامي بروز مي کند که در تاريخ ثبت سند پولي در حساب بانک و يا تنخواه وجود نداشته   ولي در آن سند حساب بانک و يا تنخواه گردان بستانکار شده است .

براي رفع اين خطا مي توان روش هاي زير بکار گرفت :

روش اول : تاريخ سندي که اشکال دارد به تاريخي که از آن تاريخ به بعد سندي ثبت شده و در آن به  حساب بانک و يا تنخواه پول واريز شده تغيير دهيد .   

روش دوم : از طريق منوي «« عمليات حسابداري »»   زير منوي   «« مرتب سازي اسناد »» را انتخاب تا پنجره شکل 4 باز شود، سپس با استفاده از دو دکمه فلش سبز رنگ ( شکل 4 را ببينيد) سند اشکال دار را  به بعد  از سندي که در آن حساب تنخواه و يا بانک وجهي دريافت کرده اند جابجا کنيد. ( اين حالت فقط براي سندهائي امکان پذير مي باشد که در يک تاريخ ثبت شده باشند )

براي رفع خطاي نوع سوم ( ارتباط چک با سند) اقدامات زير را انجام دهيد :

1- از طريق منوي «« مشاهده و صدور چک ها »»   زير منوي   «« ارتباط چک ها و اسناد »» را  انتخاب کنيد تا پنجره شکل 3   باز شود .

2- در اين پنجره دو تا ليست وجود دارد ، ليست سمت راست اسنادي هستند که به هيچ چکي مرتبط نشده اند و ليست  سمت چپ  ، چک هاي صادر شده اي هستند که به هيچ سندي مرتبط نشده اند. براي ارتباط يک سند به چک مربوطه آن را در سمت راست انتخاب و سپس چک يا چک هاي صادر شده ي مربوطه را از ليست چپ تيک بزنيد .

3- اگر براي سند مورد نظر شما هنوز چکي صادر نشده ، روي دکمه «« صدور چک »» در شکل 3 ، کليک و چک آن را صادر نمائيد  و سپس به سند مربوطه ارتباط دهيد. ( جهت اطلاع از چگونگي صدور چک به راهنماي صدور چک مراجعه نمائيد )

توضيح مهم: براي يک سند مي توان بيش از يک چک صادر نمود ولي يک چک براي دو سند نمي توان صادر نمود .

شکل 3

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت تاریخ تکوین علوم اجتماعی پرسشنامه تربیت شهروندی پیشینه تحقیق مدیریت تحول گرا پاورپوینت در مورد سيستم عامل بخش ورودی و خروجی تحقیق مهندسي ذهن و خلاقيت 13 ص