👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود پاورپوینت هند و چین درس پنجم تاریخ دهم انسانی

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود پاورپوینت هند و چین درس پنجم تاریخ دهم انسانی

عنوان پاورپوینت درسی: دانلود پاورپوینت هند و چین درس پنجم تاریخ دهم انسانی

فرمت: پاورپوینت ppt

تعداد اسلاید: 33

منطبق با مطالب و رئوس کتاب درسی

قسمتی از متن:

جلگه ها و دشت های پیرامون رودهای بزرگ در هند و چین در جنوب و شرق آسیا نیز زادگاه تمدن های کهنی بودند. در این درس شما با مطالعۀ رویدادهای مهم تاریخ هند و چین باستان، انتظار می رود دستاوردهای برجستۀ تمدنی این کشورها راشناسایی و تأثیرات فرهنگی آنها را بر سایر تمدن ها بیان کنید.

هند باستان

سرزمین پهناور هند دارای تاریخ و تمدن کهن و پرباری است. هندِ باستان، سرزمین پهناور و متنوع، شامل هندوستان، بنگلادش و بخش وسیعی از پاکستان امروزی بوده است.

تمدن درۀ سند:

کاوش های باستان شناسی در اوایل سدۀ بیستم نشان داد که در حدود 5 هزار سال پیش،تمدن پیشرفته ای در کنار رود سند وجود داشته است.

باستان شناسان پس از سال ها حفاری و کاوش، بقایای

شهرهای بزرگ و پرجمعیت موهِنجودارو و هاراپا واقع در پاکستان را کشف کردند. در فاصلۀ بین این دو شهرباستانی نیز ده ها سکونتگاه کوچک تر از خاک بیرون آورده شد.

یافته های باستان شناسی نشان داده است که ساکنان متمدن درۀ سند، شهرهای خود را بر اساس نقشه ای دقیق و معماری تقریباً یکسانی ساخته بودند.

با توجه بر اینکه این پاورپوینت به طور حرفه ای تهیه شده و مطالب کتاب را بصورت جذاب پوشش میدهد شما دبیران گرامی با خیالی آسوده به تدریس و آموزش و دانش آموزان عزیز به مطالعه بهترخواهید پرداخت.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت در مورد عفونت های مننگوکوکی دانلود پاورپوینت زندگی نامه حضرت زینب پاورپوینت در مورد علوم غریبه کیمیا پاورپوینت در مورد سیاستهای جمعیتی پاورپوینت در مورد رسم نمودار به کمک نمودار تابع دیگر (تحقیق داش آموزی)