👈 فروشگاه فایل 👉

سنگ مصنوعی

ارتباط با ما

... دانلود ...

سنگ مصنوعی

فرمت فایل:ورد{فایل ویرایشی} تعدادصفحات:6صفحه

چکیده ای ازمتن:

مقدمه

اولين نمونه‌هاي شناخته شده كاربرد موزائيك از سنگ¬ريزه‌ها متعلق به قرن هشتم قبل از ميلاد و در آسياي صغير است. در قرن سوم قبل از ميلاد يوناني‌ها سنگفرش‌هاي موزائيكي وسيعي از سنگريزه‌هاي تيره‌رنگ با انتقال تدريجي بسيار ظريف به سمت رنگ روشن ساختند. موزائيك‌هاي مقدونيه به درجه اوج صنعت خود رسيدند، آنها با ساروج كردن تكه‌هاي باريكي از سرب خط فاصل تنديس‌ها را طراحي ‌كردند و به آنها استحكام ‌بخشيدند. در موزائيك‌هاي قديمي چيني‌ها آميخته‌اي از نقش‌هاي هندسي و نقش مايه‌هاي گل و گياه بود و اغلب با كاشي‌هاي سقف طرح‌ريزي مي‌شد. در مقابل موزائيك‌هاي پرتغالي‌ها به‌طور معمول برجسته و انتزاعي بود. سنگ‌فرش‌هاي موزائيكي اسپانيا بيشتر پالوده شده و با سنگريزه‌هاي خاكستري، سفيد و ارغواني انواع طرح‌هاي هندسي را خلق كرده‌اند. در بعضي از فرهنگ‌ها، سنگ علاوه بر جنبه كاربردي و تزئيني, اهميت معنوي نيز داشت. در باغ‌هاي ژاپني، سنگ‌ها، بنياد و روح باغ، به‌شمار مي‌رفت و در باور آنها سنگ پناهگاه خيابان بود. اغلب سنگ‌هاي ويژه را در محل وسيعي از شن و ماسه قرار مي‌دهند كه به زيبايي شيار كشيده شده تا به اجناس آرامش و تعادل كامل دست دهد.

سنگ‌هاي مصنوعي از تنوع بيشتري نسبت به سنگ‌هاي طبيعي برخوردار هستند. طرح‌هايي كه براي سنگ مصنوعي مي‌توانند مورد استفاده قرار گيرند از آنجايي كه در انتخاب رنگ و نيز اجزاي تشكيل‌دهنده سنگ محدوديت ندارند، بسيار متنوع و زيبا هستند. به‌كارگيري اجزا و دانه‌هاي غيرمعمول مانند قطعات فلزات اجزاي فسيلي و نيز هر دانه مورد نظري كه بتواند در تركيب مخلوط سنگ‌هاي مصنوعي قرار گيرد جزو مزايايي است كه زيبايي منحصر به‌فردي به سنگ‌هاي مصنوعي مي‌دهد. علاوه بر اين¬كه رنگدانه‌هاي مختلفي مي‌تواند براي رنگ كردن سنگ مصنوعي به‌كار برده شوند و هر رنگ تركيب خاصي را به سنگ مي‌دهد، ثبات رنگ در تمام قطعات سنگ و اسلب‌ها و تيل‌ها از ديگر خصوصيات سنگ‌هاي مصنوعي است. بنابراين بازي رنگ كه در سنگ‌هاي طبيعي به چشم مي‌خورد در مورد سنگ‌هاي مصنوعي وجود ندارد. از نظر مقاومت سنگ‌هاي مصنوعي در برابر فشار، انعطاف‌پذيري و يخ‌زدگي و خراش‌برداري مي‌توان اذعان داشت كه نسبت به سنگ‌هاي طبيعي از وضعيت بهتري برخودارند. وزن سنگ‌هاي مصنوعي نسبت به سنگ‌هاي طبيعي كمتر است، به همين دليل در صنعت ساختمان از مطلوبيت بيشتري برخوردار هستند، چرا كه بار اضافي وارد بر سازه را به همراه ندارند و نيز قابليت نصب ساده‌تري دارند. علاوه بر آن سنگ‌هاي مصنوعي در ضخامت‌هاي كمتري قابليت برش و قالب‌گيري را دارند. مزيتي كه در بسياري از سنگ‌هاي طبيعي به‌علت وجود فضاهاي خالي امكان‌پذير نيست.

سنگ‌هاي مصنوعي كاملا به‌هم فشرده و فاقد فضاي ريز و حفرات ميكروني موجود در سنگ‌هاي طبيعي به‌واسطه بافت و ساخت آنها است. از نظر قيمت، سنگ‌هاي مصنوعي به مراتب قيمتي كمتر از سنگ‌هاي طبيعي دارند، چرا كه كارهاي دشواري كه روي سنگ طبيعي براي رساندن آن به بازار و قابل استفاده كردن آن انجام مي‌شود در مورد سنگ‌هاي مصنوعي وجود ندارد. عمر مفيد سنگ‌هاي مصنوعي به‌علت كاربرد تركيبات سيماني به‌عنوان چسباننده ذرات بيشتر از سنگ‌هاي طبيعي است و همچنين پايداري و دوام آنها در برابر تغييرات شديد آب و هوايي و يخ‌زدگي و نيز اشعه ماوراي بنفش بسيار زياد است. حال‌ آن¬كه سنگ‌هاي طبيعي دچار تغيير رنگ، خردشدگي و نيز كدر شدگي مي‌شوند. از لحاظ مقدار باطله بايد گفت كه سنگ‌هاي مصنوعي ضايعات نداشته و حتي مي‌توان آنها را از قطعات باطله سنگ‌هاي طبيعي توليد كرد، بنابراين از نظر اقتصادي بسيار به صرفه هستند. به‌علت عدم وجود رگه در سنگ‌هاي مصنوعي و نيز قابليت بسته‌بندي اتوماتيك آنها در بسته‌بندي‌ها، در هنگام حمل‌ و نقل هيچ‌گونه آسيب و شكستگي در سنگ ايجاد نمي‌شود و ضایعات حدود 15 درصدي كه در سنگ‌هاي طبيعي در هنگام حمل به سر پروژه به‌وجود مي‌آيد، وجود ندارد. همچنين قابليت توليد نامحدود سنگ مصنوعي از يك نوع خاص مي‌تواند در برابر محدوديت منابع طبيعي سنگ قابل توجه باشد.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت در مورد Acceptance & Commitment TherapyWith Couples دانلود پاورپوینت مقدمه ای بر اندازگیری دما تحقیق دیدگاه های نظری نقش زنان در جامعه پاورپوینت در مورد درآمدی بر مشارکت مردمی وسازمانهای غیر دولتی تحقیق در مورد سلامت