👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود پاورپوینت دوربین دیجیتالی

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود پاورپوینت دوربین دیجیتالی

عنوان پاورپوینت:دانلود پاورپوینت دوربین دیجیتالی

فرمت: پاورپوینت قابل ویرایش

تعداد اسلاید: 72

پاورپوینت کامل و آماده ارائه

فهرست مطالب:

تاریخچه عکاسی

طرز کار دوربین عکاسی

هدف اصلی از ساخت دوربينهای ديجيتال

از فیلم تا سنسور

و...

قسمتی از متن

تاریخچه عکاسی

سالها قبل از اینکه عکاسی اختراع شود اساس کار دوربین عکاسی وجود داشت. یک دانشمند مسلمان به نام ابن هیثم در قرن پنجم هجری / یازدم میلادی وسیله ای را به نام جعبه تاریک در مشاهده کسوف استفاده کرده بود.اتاقک تاریک، عبارت بود از جعبه یا اتاقکی که فقط بر روی یکی از سطوح آن روزنه ای ریز، وجود داشت. عبور نور از این روزنه باعث میشد که تصویری نسبتا واضح اما به صورت وارونه در سطح مقابل آن تشکیل شود.

این وسیله، طی جنگهای صلیبی به اروپا راه یافت. لئوناردو داوینچی نقاش و

نابغه قرن شانزدهم، در یادداشتهای خود خواص اتاقک تاریک را شرح داده

است. هم چنین وی آن را کامرا آبسکورا (Camera Obscura) و روزنه

ریز آن را نیز پین هول (Pine Hole) نامید. این وسیله به شدت مورد توجه نقاشان قرار گرفت و تمامی نقاشان بخصوص نقاشان ایتالیایی قرن شانزدهم از آن برای طراحی دقیق منظره ها و ملاحضه دورنمایی صحیح استفاده می کردند، به این ترتیب که کاغذی را بر روی سطح مقابل روزنه قرار می دادند و تصویر شکل گرفته را ترسیم می کردند.

حدود سال ۱۵۰۵ میلادی نیز ژرم کاردان (Jerome Cardan) ریاضی دان ایتالیایی یک عدسی محدب بر روزنه اتاقک تاریک نصب کرد، این کار باعث شد تا تصویر وضوح بیشتری پیدا کند.

در سال 1838 شیمیدان انگلیسی به نام ویلیام هنری فوکس تالبوت (William Henry Fox Talbot) با تهیه تصویر نگاتیو در ابعاد کوچکتر ، بزرگسازی تصویر و به دست آوردن تصویر پوزتیو یا مثبت دو مرحله اصلی را در ظهور عکس تکمیل کرد.

دانلود پاورپوینت دوربین دیجیتالی،پاورپوینت دوربین دیجیتالی، دوربین دیجیتالی، دوربین، دیجیتالی،

👇محصولات تصادفی👇

تاریخچه باغ فین کاشان دانلود پاورپوینت الگوهای مدیریت اسلامی پروپوزال رشته مدیریت ارتباط تصمیم گیری مدیران با عملکرد سازمان دانلود پاورپوینت تحلیل حرکتی ناهنجاری شانه نابرابر پاورپوینت استفاده از کامپیوتر و مدیریت فایل