👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق منابع انرژی

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق منابع انرژی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 5 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 

‏1

‏منابع انرژی

‏معایب و مزایای منابع انرژی

‏نفت: ‏نفت ماده قابل احتراق آرمانی بوده ‏ولی تمام شدنی و غیره جهانی است.

‏چوب: ‏چوب و ‏زغال ‏سنگ ‏در کمیت محدود است، ولی می‌توان با از دست دادن قسمتی از انرژی ، آن را به ‏گاز و مواد سوختی تبدیل کرد.

‏الکل: ‏الکل ‏انرژی ملی ولی ‏گران است و توان حرارتی آن کم و تولید آن در اندازه زیاد نا متحمل است.

‏آبشارها: ‏آبشار آب از پشت سد توانایی محدود دارند از توان آنها به علت ‏استفاده‌های زیاد کم کم کاسته می‌شود.

‏انرژی زمین گرمایی: ‏انرژی ‏زمین گرمایی ‏حسی بوده و محدود است، بطوری که می‌توان فقط در اشل صنعتی برای ‏مجموعه‌ای بزرگ از آن استفاده کرد.

‏باد و خورشید: ‏در واحدهایی با توان کم انجام می‌پذیرد. و می توانند ‏انرژی) فرعی به حساب آیند. در عوض ‏خورشید ‏، ‏اتم ‏، ‏زمین ‏گرمایی ‏و مواد قابل احتراق قابلیت گرما را دارند، در صورتی که ‏باد ‏و آبشار مستقیما ‏انرژی ‏الکتریکی ‏با بازده بالا را تولید می‌کنند.

‏انرژی هسته‌ای: ‏انرژی ‏هسته‌ای ‏می‌تواند ‏الکتریسیته ‏و گرمای بزرگ مقیاس در واحدهای تأسیساتی بزرگ ایجاد نماید، ولی خطر حوادث و ‏آلودگی ‏آن احتیاطهای لازم را می‌طلبد. به ‏علاوه ، ‏منابع موجود اورانیوم ‏نیز تمام شدنی است.

‏2

__‏انرژی ‏حرارتی دریاها

‏انرژی ‏زیست توده: ‏چرخه کنونی انرژی از نظر بوم شناختی ، مسائل و مشکلات پیچیده‌ای ‏را پدید می‌آورد. از همین رو جایگزینی آن با چرخه‌های غیر آلاینده ، امری حیاتی و ‏اجتناب ناپذیر است. مسائل زیست محیطی و نگرانیهای ناشی از مهاجرت روستائیان و رشد ‏بی رویه شهرنشینی ، بر لزوم تغییر نظام کنونی انرژی افزوده است. بدیهی است که نظام ‏انرژی جایگزین باید مبتنی بر ‏منابع انرژی تجدید پذیر ‏باشد. استفاده از ‏زیست توده به عنوان یک منبع انرژی ، نه تنها از نظر زیست محیطی ، بلکه به دلایل ‏اقتصادی ، اجتماعی و هم چنین سهولت کاربرد ، جذاب است.

‏تقریبا نیمی از مردم ‏جهان برای تأمین انرژی مورد نیاز خود ، از چوب استفاده می‌کنند. چوب ، ضایعات گیاهی (‏مانند ضایعات نیشکر ، ذرت ، چغندر قند) و دیگر منابع زیست توده ، از منابع تجدید ‏پذیر کربن به شمار می‌آیند. استفاده از انرژی زیست توده به شکل سنتی یعنی سوزاندن ‏چوب درختان و فضولات حیوانی- باعث نابودی جنگلها و آلودگی و تخریب محیط زیست ‏می‌شود. اما با تلفیق روشهای شیمیایی و زیست شناختی می‌توان قند ، سلولز و دیگر ‏مواد موجود در ضایعات کشاورزی را به سوختهای مایع تبدیل کرد.

‏یکی از راههای ‏تامین منابع انرژی زیست توده ، کاشت درختان یا درختچه‌های مناسب (با دوره رشد کوتاه ‏و سریع) در زمینهای نامرغوب و نیمه بایر است. گر چه سوزاندن این منابع ، ‏گاز دی اکسید کربن ‏را در جو منتشر می‌کند، ‏اما چون دوره کاشت و رشد و نمو آنها دائمی است، به همان اندازه دی اکسید کربن از جو ‏زمین جذب می‌کنند و با استفاده از

‏3

‏انرژی خورشیدی ‏، از طریق فتوسنتز ، اکسیژن ‏تولید می‌کنند. بدین ترتیب ، یک "چرخه کربن خنثی" در طبیعت پدید می‌آید

‏درباره انرژی ‏هیدروژنی

‏مصرف گسترده و کلان انرژی حاصل از سوختهای فسیلی اگرچه رشد سریع اقتصادی جوامع پیشرفته صنعتی را به همراه داشته است اما بواسطه انتشار مواد آلاینده حاصل از احتراق و افزایش دی اکسید کربن در جو و پیامدهای آن، جهان را با تغییرات روز افزونی آماده ساخته است که افزایش‏ ‏ دمای زمین، تغییرات آب و هوایی، بالا آمدن سطح آب دریاها و در نهایت تشدید منازعات بین المللی از جمله این پیامدها محسوب می شوند. از سوی دیگر اتمام قریب الوقوع منابع فسیلی و پیش بینی افزایش قیمتها بیش از پیش بر اهمیت و لزوم جایگزینی سیستم انرژی فعلی اهمیت دارد

‏در سال 1997 میلادی کنوانسیون تغییرات آب و هوایی با هدف تثبیت غلظت گازهای گلخانه ای در اتمسفر،‏ ‏ پروتکل کیوتو را مطرح نمود که به موجب این پروتکل کشورهای صنعتی ملزم به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای شده اند و هدف اصلی از این کنوانسیون دستیابی به تثبیت غلظت گازهای گلخانه ای در اتمسفر تا سطحی است که مانع تداخل خطرناک فعالیتهای بشری با سیستم آب و هوایی گردد و چنین سطحی در چهارچوب زمانی مناسب قابل اجرا خواهد بود تا اکوسیستمها بطور طبیعی خود را با تغیییر آب و هوایی تطبیق دهند و اطمینان حاصل شود که امنیت غذایی تهدید نمی شود و توسعه اقتصادی بطور پایدار ایجاد می گردد. از سوی دیگر مجموعه انرژیهای تجدید پذیر روز به روز سهم بیشتری را در سیستم تامین انرژی جهان بعهده می گیرد؛ لذا در برنامه ها و سیاستهای بین المللی، نقش مهمی به منابع تجدید پذیر انرژی محول گردیده است

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت مدیریت و رفتار سازمانی کاربرد هوش هیجانی در مدیریت خطاهای رایج در تدوین پروپزال پرسشنامه تنظیم خلق منفی دانلود طرح درس سالانه کتاب علوم تجربی پایه ششم پاورپوینت خطا ناپذير سازي Poka Yoke