👈 فروشگاه فایل 👉

پوستر

ارتباط با ما

... دانلود ...

پوستر

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 9 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 

1

‏اهميت پوستر

‏پوستر بيشتر از بيل برد به اطلاع رساني مي پردازد. عرصه هاي كاربردي پوستر در مكان عمومي فضاهاي داخلي كه مردم فرصتي براي خواندن پيدا مي‏‌‏كنند. پوستر اطلاعاتي مختصر و كامل به خواننده مي دهد و اين به طراحي حروف و رنگ آن بستگي دارد. همين باعث شده حوزه هاي وسيعي را براي خلاقيت داشته باشد.

‏اهميت رنگ در پوستر

‏جالبترين ويژگي هر پوستر مربوط به رنگ و تأثيرات آن در پوستر است. براي مثال رنگ سبز مي تواند بسيار شديد و بي روح و يا بسيار جاندار و با احساس مشاهده گردد. مي تواند عامل حركت يا بيان كننده بيماري و پوسيدگي باشد. از طرف ديگر مي تواند بيانگر صلح و آرامش باشد و با طبيعت و روستا و طريقه سالم زندگي در پيوند باشد. همه رنگ هاي قابل رؤيت در اين غناي ارتباط سمبليك سهيم هستند. با اين مثال روشن مي گردد چگونه رنگ در پوستر جهت رسانايي پيام اضافه مي گردد. و بنابراين بخش ضروري از طراحي است اما اين زماني تحقق خواهد يافت كه طراح رنگ هاي كاربردي را درك كند و در بيان آنها ساعي باشد.

3

‏يك طراح پوستر در بخش رنگ بايد توجه به تراكم ارتعاش آن يا نرم و رنگ پريده بودن با درجه حرارت آن گرم است يا سرد يا ميزان جذابيت آن براي بازار، باب روز است با ارزان و نقش آن پوستر به نسبت سنت و وابستگي به مدرن بايد اطلاعاتي داشته باشد. رنگ ها ويژگي هاي مشخصي دارند و اين ويژگي در خلال نوسانات مد كه جنبه هاي ديگر رنگ از قبيل مقبوليت و ثمرت را تحت تأثير قرار مي دهد هم چنان باقي ماندن اين ويژگي هاست كه پيام رنگ را منتقل مي كند.

‏هر رنگ بايد با محتواي پوستر ارتباطي داشته باشد بنابراين به منظور هماهنگي در انتخاب رنگ در هر حالتي اعم از بيان هيجان انگيز با اخطار بايد با هم مرتبط باشند.

‏حرارت رنگ

‏زرد، نارنجي، ارغواني و صورتي كم رنگ از جمله گروه رنگ هاي گرم محسوب مي شوند و رنگ هاي سبز و آبي در رده رنگ هاي سرد بشمار مي‏‌‏آيند. گرچه هر طول موجي از رنگ هاي قابل رؤيت داراي درجه حرارتي است ليكن در مقابل رنگ هاي بسيار گرم رنگ هاي همانند زرد كم رنگ صورتي كم رنگ و با لاكي، خود را سرد نشان مي دهند. در اين حالت در مقابل رنگ هاي صورتي، زرد كم رنگ و لاكي كم رنگ، سبز چمني مي تواند گرم باشد. درجه حرارت رنگ در امر طراحي پوستر امر بسيار مهم است، ويژگي هاي سمبليكي رنگ ها به سهولت قابل شناخت هستند. همه ما آگاهيم كه سبز روشن نشانه يا از آرامش و سكوت را منتقل مي كند و آبي معاني آب و بهداشت را در ذهن تداعي مي نمايد. نارنجي و زرد اشاره اي به خورشيد دارند

3

‏رنگ در پوستر مي تواند جهت اشاره به مهرباني، ملايمت و مواظبت مورد استفاده واقع شوند. رنگ صورتي روشن ‏–‏ آبي و زرد اغلب با اشاره اي به رنگ خاكستري، اساس كاربرد اين رنگ هاست.

‏رنگ هاي شاداب

‏گاهي از رنگ ها در پوستر به منظور تداعي شادابي استفاده مي شود. آبي درخشان، سبز، زرد از متداول ترين رنگ هاي طبيعي هستند و جايي انتخاب مي شوند كه ارتباطي با حيات و جنبش در فرآورده ها وجود داشته باشد در جائيكه مي خواهند خشكي و آب را تداعي نمايند آبي نقش مهمي دارد.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت مداخلات روانی در حملات قلبی و عروقی دانلود پاورپوینت انواع طرح های کسب و کار تحقیق آسيب پذيري لرزه اي پل ها پاورپوینت در مورد ساختارهای کنترلی پاورپوینت طراحی صنعت غذایی