👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق در مورد علل ریزش مو 4ص

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق در مورد علل ریزش مو 4ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 4 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 

‏علل ریزش مو

‏در انسان پياز يا فوليکول مو به دو دسته تقسيم ميشود :

‏ ‏موی کرکی‏ :‏ در سراسر پوست بدن بجز کف دست و پا اين نوع مو ديده ميشود .

‏ ‏موی انتهايی يا ترمينال‏ :‏ در قسمت سر ديده ميشود ( بعد از بلوغ جنسی اين نوع مو در قسمتهای تناسلی و زير بغل و همچنين صورت مردان ديده ميشود ) اين نوع مو زبر و خشن ميباشد .رشد مو دارای دورهايی يا سيکلهايی است که شامل : دوره رشد ، دوره انتقالی و دوره استراحت ميباشد .

طول مدت دوره رشد مو در سر حدود سه سال ، دوره انتقالی 2 تا 4 هفته و دوره استراحت حدود 3 تا 4 ماه ميباشد .

در روی سر انسان حدود صد هزار پياز مو وجود دارد و با احتساب اينکه هر مو حدود هزار روز رشد دارد ; پس ريختن روزانه صد مو در سر طبيعی ميباشد و بيشتر از آن نياز به پيگيری دارد .

‏علل ريزش مو‏ :‏ ريزش مو دارای علتهای فراوانی است که از آن جمله ميتوان به موارد ارثی ، هورمونى ، تغذيه اى ،اعصاب و روان ، مصرف دارو ، بيماريهاى داخلى و پوستی ، اعمال جراحی و حاملگی اشاره کرد.

‏ ‏طاسی سر نوعی ريزش مو در قسمت جلوی و پيشانی سر ميباشد که ادامه يافته و تا وسط سر پيش ميرود . البته گاهی در مواردی اين ريزش از وسط سر شروع ميگردد .

طاسی در بيشتر موارد در مردان ديده ميشود و علت ارثی - هورمونی دارد ، اين نوع ريزش مو قابل پيشگيری و درمان است و افراد درگير بايستی با حوصله طول مدت طولانی درمان را تحمل کنند . داروها و توصيه های درمانی گوناگونی وجود دارد که بسته به افراد مختلف اين درمان متفاوت ميباشد .

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت نوجوانان و بلوغ پاورپوینت برنامه سازي پيشرفته پاورپوینت در مورد 10 درس طلایی از انیشتین دانلود پاورپوینت پرتو آلفا پاورپوینت هپاتیت