👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق مواد به كار رفته در روش سل ژن

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق مواد به كار رفته در روش سل ژن

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 18 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 

‏2

‏1 ‏–‏ مواد اوليه كه پيش از اين در بر شمردن مزاياي روش سل ‏–‏ ژن گفته شد، مواد اوليه مورد استفاده در اين روش، در طبيعت جهان تحت شرايطي پيچيده و خاص سنتز شده و با درجه خلوص بسيار بالايي در اختيار متقاضيان قرار مي گيرد. ما از الكوكسيدهاي فلزي يكي از بهترين و رايج ترين گزينه ها در فرآيند ساخت سل ژل pzt‏ تا كنون (يعني تا سال 2006‏) مي باشد.

‏1 ‏–‏ 1-‏تيتانيوم تترا ايزوپروكسايد1 – Titnnium tetraisopropoxide

‏:

‏اين تركيب با فرمول شيميايي ‏ شفاف، با ويسكوزيته 2.11cp‏، وزن مولكولي 284.25 g/h‏ و چگالي بين 0.965‏ تا 0.967‏ kg/L‏ مي باشد. اين تركيب با خلوص بالا و جهت كار آزمايشگاهي از شركت Merck‏ تهيه شد. در برخي مقالات بجاي اين تركيب از تيتانيوم دي ايزو پرو پوكسايد استفاده شده است. [p . 6,5]‏ كه نوع اين تركيب تنها در انتخاب نوع حلال دخالت دارد، و با توجه به اينكه نتيجه نهايي يكسان است، ما تركيب تترا را انتخاب كرديم كه قيمت آن مناسب تر و تهيه آن راحتتر بود.

‏1-2 زيركونيوم ان پروپوكسايد2 – Zireconium (IV) n - propoxide‏

‏اين تركيب با فرمول شيميايي ‏ با ويسكوزيته بالا، چگالي 1044kg/lit‏ و جرم اتمي نسبي 327.5729 g\mol‏ با درصد وزني 70%‏ در ران پروپانول1 – n - proparot

‏ حل شده است. شركت

‏2

Aldrich‏ آنرا جهت ‏استفاده در مراكز تحقيق و توسعه، منتشر نموده است. اين تركيب در مجاورت با هوا بسرعت لخته شده و خواص اساسي خود را از دست مي دهد. بنابراين بدقت خاصي در حين كار با آن نياز است.

‏1 ‏–‏ 3 ‏–‏ اسيتل استون2 - acetylacenton

‏حلالي بسيار مفيد و پركاربرد با فرمول شيميايي ‏ مي باشد. نام خلاصه آن acach‏ مي باشد و شركت Aldrich‏ با خلوص 99+%‏ در اختيار ما قرار دارد. اين حلال جلوي تشيكل زود هنگام ژل را گرفته و به هم خوردن محلول كمك مي كند. البته نوع حلال مورد استفاده بستگي به نوع الكوكسيد فلزي انتخاب شده دارد. ايزوپروپانول3 - isopropanol

‏ نيز از حلالهايي است كه در اين فرآيند مورد استفاده قرار مي گيرد.

‏1-4- استات ؟؟؟ آبر4 – Lead (II) acetate trihydreate

‏اين تركيب بصورت پودري سفيد رنگ با فرمول شيميايي ‏ با خلوص 989+%‏ و محصول شركت Merck‏ مي باشد، و جزو مواد اصلي در ساخت ژل PZT‏ است.

‏1-5 ‏–‏ تريز هيدروكسي متيل اتان1 – 1,1,1- Tris (hyclroxymethyl)ethane

‏3

‏طبق مطالعاتي كه بعمل آمد، اين تركيب به انعقاد سريعتر سل كمك مي كند [p.5]‏ از آنجا كه سه واحد متانول در اين تركيب به چشم مي خورد، روشي كه در آن از اين تركيب استفاده مي شود، به روش تريل2 – triol route

‏ معروف است. مزين آن نسبت به روش ديول3 - diol

‏ (شيوه اي كه در آن از پروپاندول استفاده مي شود) كاهش زمان ژل شدگي است. شكل ظاهري اين تركيب بصورت گلوله هاي سفيد رنگ بود كه با فرمول شيميايي بسته ‏ و خلوص 99%‏ از شركت Merck‏ تهيه شد.

‏1-6- متوكسي اتانول4 - Methonxythanol

‏يك حلال قوي و موثر جهت حل نمودن ژل نهايي مي باشد. فرمول شيميايي آن ‏ و نام مختصر آن MOE‏ مي باشد. شركت Merck‏ آنرا با خلوص 99.5%‏ در اختيار ما قرار داد و در ليست ويژگي ها تركيبات شيمياي، آنرا مضر و خطرناك اعلام نمود. بكار بردن اين حلال، پايداري ژل نهايي را بطور چشمگيري افزايش مي دهد.

‏2 ‏–‏ شرايط آزمايشگاهي

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت Hookworm Infection پاورپوینت مفهوم طلاق عاطفی دانلود پاورپوینت آشنایی با سیستم ها پاورپوینت شيوه ارائه مطالب علمي و فني 1 کسب درامد از تلگرام