👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت در مورد کنترل مالی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت در مورد کنترل مالی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 79 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

کنترل مالی

توانایی درک و توضیح ماهیت و حوزه کنترلهای مالی و نقش مهم آن در داخل و خارج سازمانها

درک دلیل تمرکززدایی مسئولیت تصمیم گیری در سازمانها و مسائل انگیزشی و کنترلی این موضوع

چرا شرکتها از مراکز مسئولیت استفاده می کنند و چه نوع از این مراکز در شرایط مشخص مناسب است و محدودیتهای مرکز مسئولیت در ارزیابی عملکرد چیست و مدیریت از چه شاخصهایی برای ارزیابی عملکرد مرکز مسئولیت استفاده می کند.

طراحی و تفسیر شاخصهای ارزیابی مناسب برای هر نوع مرکز مسئولیت

دلیل استفاده از قیمتهای انتقالی و انواع آن

تعیین و محاسبه قیمت انتقالی در شرایط مشخص

درک ماهیت و حوزه روشهای ارزیابی عملکرد اقتصادی بر اساس ROI و شاخصهای سود اضافی

درک ماهیت و حوزه و محدودیتهای تجزیه و تحلیل نسبت های مالی و توانایی محاسبه نسبتهای استاندارد مالی جهت ارزیابی عناصر عملکردی سازمان

دو نوع اصلی کارخانه فولاد

کارخانه یکپارچه بزرگ

مینی کارخانه

در اینجا توضیحی در مورد این دو نوع کارخانه به نقل از سایت دفاع از محیط آمده

بطور سنتی فولاد از مواد خام در کارخانجات یکپارچه تولید می شود. کلمه یکپارچه به ترکیب سه مرحله ساختن کک و ساختن آهن و ساختن پولاد اشاره دارد.

20 سال گذشته شاهد رشد قابل ملاحظه ای در کارخانجات کوچک فولاد که ضایعات فولاد بجای سنگ آهن و کک برای ساختن فولاد استفاده می کنند ، بوده ایم.

شکل 1-12 چرخه تولید فولاد را که در سایت sleelconslwet آمده نشان می دهد مراحلی که در قسمت چپ و بالای نمودار نشان داده ده در کارخانجات کوچک حذف می شوند در نتیجه این کارخانه ها کوچکتر هستند و از این رو به آنها مینی گفته می شود.

از گذشته تولید فولاد ضایعات بدلیل قیمت پایین ضایعات و احتیاج به سرمایه گزاری کمتر هزینه کمتری داشته.

از آنجایی که ضایعات فولاد حدود 70% هزینه مواد کارگاههای کوچک را تشکیل می دهد مقرون به صرفه بودن این کارخانجات به موازات هزینه های تاسیس مربوط به قیمت ضایعات نیز می باشد. از طرفی به دلیل استفاده

این شرکتها از ضایعات اتومبیل و اجاق گاز و یخچال ها آنها می توانند با استقرار در نواحی نزدیک به شهر بجای معادن دورافتاده هزینه های ترابری کمتری نیز بپردازند.

مهمترین ضعف این کارخانه ها(بدلیل استفاده از ضایعات) عدم کنترل ترکیبات شیمیایی فولاد تولید شده می باشد که این ضعف در کارخانه های یکپارچه نیز وجود دارد بعلاوه این کارخانه ها نمی توانند محصولات خاص با حاشیه سود بالا تر تولید کنند در نتیجه در مقایسه باشرکتهای یکپارچه فرصتهای کمتری در بازار خواهند یافت. شرکت Nucor یکی از مدافعین این نوع کارخانه ها بوده و از منافع حاصل از تولید کنندگان کم هزینه خود استفاده می کرد. رشد چشم گیر تقاضای فولاد در چین در اواخر قرن بیستم و اوایل قرن بیست و یکم توسعه رقابتی آن باعث نگرانی Nucor شد افزایش تقاضای فولاد باعث افزایش تقاضا و قیمت ضایعات فولاد شد و مقرون به صرفه بودن استفاده از ضایعات را تحت الشعاع قرار داد. در سالهای 2003و2004 قیمت ضایعات فولاد 70% افزایش یافت (2-12) دایره تجزیه و تحلیل و بحثهای مدیریتی شرکت در گزارش سالانه خود به تاثیر قیمت ضایعات در بهای تمام شده مواد اولیه که بخش عمده ای از قیمت محصول نهایی می باشد اشاره کرد:

در سال 2003 قیمت ضایعات و سایر مواد اولیه افزایش قابل توجهی داشته و در سود دهی شرکت تاثیر منفی داشته. قیمت هر تن ضایعات برای شرکت از پایان 2002 تا پایان 2003 65دلار(75%) و از پایان 2003 تا پایان 2004 ،99دلار(55%) افزایش یافته . این اضافه پرداختی شرکت در سال 2004 برای مواجهه با این افزایش قیمت های خود را افزایش داد و این کار به شرکت در جهت تعدیل تاثیر این افزایش قیمت مواد کمک کرد و شرکت توانست با خرید مواد به مشتریان خود پاسخگو باشد.قیمت ضایعات فولادی و کاهش عرضه آن در آمریکا باعث شد تا چند سازمان بر کنگره جهت وضع موانعی بر صادرات ضایعات فولاد فشار آورند بعلاوه بسیاری از شرکتهای بزرگ فولادسازی (یکپارچه) خط تولید فولاد از ضایعات راه اندازی کردند که خود باعث افزایش تقاضا برای ضایعات شد و از طرفی شرکتهای بزرگ (یکپارچه) شروع و یا ادامه به استخراج کک و سنگ آهن کردند که باعث کنترل و کاهش قیمت این مواد اولیه شد این گسترش و توسعه باعث کاهش انتظارات عملکردی شرکتهایی مانند Nucor که به تولید فولاد از ضایعات می پرداختند،شد. بعضی تحلیل گران بر این عقیده بودند که رشد بلند مدت بیشتری بویژه برای محصولاتی که کارخانه های کوچک نمی توانند تولید کنند وجود داشته.

شکلهای 3-12و4-12و5-12 صورت سود و زیان شرکت Nucor و ترازنامه و صورت جریان نقدی آنرا برای سالهای 2000تا2004 نشان می دهند.

محیط کنترل مالی

معنی کنترل مالی چیست؟ کنترل مالی از شاخصهایی که از اطلاعات مالی بدست می آیند برای ارزیابی عملکرد مدیریت سازمان استفاده می کند. مرکز توجه ممکن است یک محصول یا خط تولید یا یک دایره یا بخش یا کل سازمان باشد. کنترل مالی که برذ نتایج مالی تاکید دارند در مقابل ارزیابی متوازن ( BSC ) قرار دارد که در پی ارتباط دادن شاخصهای مالی با عوامل ایجاد آنها می باشد. در موسسات انتفاعی، کنترل مالی به عوامل ایجاد سود مثل توانایی سازمان در استفاده کارا از دارییها و کنترل هزینه ها برای سطح مشخصی از

👇محصولات تصادفی👇

دانلود اتوکد ویلا 2 بلکس 190 متری دانلود پاورپوینت دیپلماسی آمریکا در قرن 21 دانلود پاورپوینت ارزیابی آثار تکنولوژی بر رشد اقتصادی ایران و جهان تحقیق فتو شيمياييدو آثار مخرب آن پاورپوینت اتحاديه پستي جهاني