👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت منابع تغذیه بدون وقفه

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت منابع تغذیه بدون وقفه

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 14 اسلاید

 قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : 

منابع تغذیه بدون وقفه

مشکلات موجود در برق شهر

1-قطع برق:

عبارتست از قطع کامل جریان برق برای مدت بیشتر از نیم سیکل ، این مشکل می تواند باعث از دست رفتن اطلاعات و صدمه دیدن سخت افزار گردد.

2-افت ولتاژ لحظه ای:

کم شدن دامنه ولتاژ برق شهر برای چند سیکل متوالی ، که ناشی از شروع به کار یک بار بزرگ می باشد.

3-کاهش دائم ولتاژ:

کاهش دامنه ولتاژ برق شهر برای مدت طولانی که معمولا مربوط به شبکه توزیع برق بوده و می تواند مشکلاتی را برای دستگاه ها بوجود آورد.

4-نویز الکتریکی:

غالبا توسط منابع تغذیه کامپیوترها ، تجهــــــــــــــزات الکترونیکی و یا امواج رادیویی و مغناطیسی ایجاد می شود. نویز باعث اختلال در انتقال داده های دیجیتال و ایجاد مشکل در عملکرد دستگاه ها می گردد.

5-تغییرات فرکانس:

تغییرات در فرکانس برق شهر ، این مورد یکی از مشکلات منابع پشتیبانی مانند ژنراتورها می باشد و می تواند در عملکرد دستگاه ها ایجاد مشکل نماید.

مشکلات موجود در برق شهر ( ادامه )

6-هارمونیکها:

یک موج اضافی با دامنه کوچک که فرکانس آن مضربی از فرکانس موج اصلی می باشد. این هارمونیکها باعث بروز خطا در شبکه و افزایش حرارت دستگاه ها می شوند.

7-افزایش ولتاژ لحظه ای:

افزایش دامنه ولتاژ معمولا بیش از 110 درصد برق شهر برای چند سیکل متوالی که دلیل آن معمولا کم شدن سریع بار یا خاموش شدن یک بار بزرگ می باشد.

8-افزایش طولانی ولتاژ:

افزایش دامنه ولتاژ برق شهر برای مدت طولانی

9-نوسانات شدید لحظه ای:

نوسانات سریع و ناگهانی ولتاژ که معمولا در حد یک یا دو سیکل دوام دارند و بر عملکرد پردازشگرها و انتقال داده ها اثر می گذارند.

مفاهیم پایه

تعریف منبع تغذیه بدون وقفه( UPS ): دستگاهی است جهت تامین دائمی انرژی الکتریکی ابزارهای متصل به آن از طریق یک منبع مجزا در صورت قطع برق.

این دستگاه علاوه بر Uninterruptible Power Supply با نامهای دیگری نیز شناخته می شود:

Uninterruptible Power Source

Continuous Power Supply (CPS)

Battery Backup

موارد کاربرد: این دستگاه بطور نمونه جهت پشتیبانی کامپیوترها ، تجهیزات مخابراتی ، دستگاه های الکتریکی و ... مورد استفاده قرار می گیرد. بطور کلی در هر جا که قطع برق یا برق نامناسب باعث ایجاد آسیب ، خرابی ، خسارات اقتصادی و یا از دست رفتن داده ها شود.

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت معنا و مفهوم ناحيه درس اول جغرافیای 2 پایه یازدهم انسانی پاورپوینت بیماری فلج اطفال دانلود پاورپوینت زنگ آفرینش درس اول فارسی پایه هفتم دوره اول متوسطه تحقیق مشاهده جریان خون دانلود پاورپوینت تغذیه و گوارش